CHP’de iç hesaplaşma vakti: İmamoğlu, Kaftancıoğlu’nu ekarte etti

  • HABER 7 

Ana muhalefet partisi CHP’nin üst kademelerindeki isimlerinden Canan Kaftancıoğlu ile Ekrem İmamoğlu arasındaki hesaplaşmanın sonuncusu 31 Mart’ta yaşandı. İkilinin müzayedelerde tokalaşmaması, Canan Kaftancıoğlu’nun Ekrem İmamoğlu’nun kuzenini işten çıkartması ve yine Kaftancıoğlu’nun İmamoğlu’na hakaret etmesi gündeme oturmuştu. İkili arasında bir süredir devam eden güç savaşının sonuncusu Beşiktaş’ta cereyan etti. İBB Başkanı İmamoğlu, normalde Kaftancıoğlu’nun sorumluluğu altındaki bir işi üstlenince CHP kulisleri yeniden hareketlendi.

İMAMOĞLU ROL ÇALDI

Daha önce Ekrem İmamoğlu’na ‘Aptal‘ ve ‘Şizofren‘ dediği iddia edilen Canan Kaftancıoğlu’nun uzunca bir süredir İmamoğlu ile aynı karede yer almadığı biliniyordu. Yıllardır süren bu gerilim, Beşiktaş’taki etkinlikten ötürü yeniden harlanmış oldu.

Hürriyet gazetesi yazarı Yalçın Bayer, son yazısında İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun 31 Mart Cuma günü Cumhurbaşkanlığı Seçim Koordinasyon Merkezi’ni açtığını ve CHP İBB Meclis Üyelerini toplantıya davet ettiğini aktardı. 

Basına fotoğraf verilmeyen toplantıda İBB Başkanı’nın, Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat’la Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’e görev tayin ettiği, Akpolat ve Yüksel’in koordinasyon merkezinin lojistik sorumlusu olarak belirlendiği kaydedildi.

Ancak Kaftancıoğlu-İmamoğlu hattında yeni bir gerilim yaşanma ihtimalinin, İmamoğlu’nun meclis üyelerine ‘Görev almak isteyen var mı?‘ sorusuyla ayyuka çıktığı söyleniyor.

Bayer’in yazısına göre o an toplantıdaki tüm meclis üyeleri şaşkınlık içerisindeydi. Bunun sebebi, seçim koordinasyon merkezinin Canan Kaftancıoğlu’nun sorumluluğunda olmasıydı.

Fakat toplantıda CHP İstanbul İl Başkanı Kaftancıoğlu’nun veya il yönetiminden herhangi bir ismin bulunmadığı ileri sürüldü. Bayer, CHP kulislerinden edindiği bilgiler doğrultusunda, Kaftancıoğlu’nun İmamoğlu’nun son hamlesinden rahatsızlık duyduğunu iddia etti.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir