File derbisinde Fenerbahçe, Galatasaray’ı yendi

Efeler Ligi Metin Görgün Sezonu’nun 19. haftasında Fenerbahçe ile Galatasaray karşı karşıya geldi. Burhan Felek Voleybol Salonu’nda oynanan mücadeleyi 3-1’lik skorla ev sahibi Fenerbahçe kazandı.

İlk seti Fenerbahçe rahat kazandı

Karşılaşmanın ilk bölümünde etkili olan Galatasaray, 9-7 üstünlük yakaladı. Bu andan itibaren hücumda ve savunmada daha istekli bir performans ortaya koyan sarı-lacivertliler, üst üste bulduğu sayılarla 18-13 öne geçti. Son bölüm farkı açan ev sahibi ekip, ilk seti 25-17 kazandı.

Sarı-lacivertliler, 2-0 öne geçti

İkinci set karşılıklı sayılarla başladı. 14-14’ten sonra savunma sertliğini arttıran Fenerbahçe, 18-15 öne geçti ve rakibine molayı aldırdı. Moladan da iyi dönen sarı-lacivertliler, seti 25-21 kazanarak 2-0 öne geçti.

Galatasaray, durumu 2-1 yaptı

Üçüncü sete hücumda iyi başlayan Galatasaray, 9-6 üstünlük yakaladı. Mola alan Fenerbahçe, parkeye 4-0’lık seriyle döndü ve 10-9’luk üstünlüğe ulaştı. Bu kez molayı alan taraf sarı-kırmızılılar oldu. Karşılıklı sayılarla çekişmeli geçen seti 25-23 kazanan sarı-kırmızılılar durumu 2-1’e getirdi.

Fenerbahçe maçı 3-1’le kazandı

Dördüncü sete hızlı başlayan Fenerbahçe 10-4 üstünlük yakaladı. Galatasaray, geri dönüş yaparak skoru 14-14’e getirse de son bölümü daha iyi oynayan ev sahibi ekip, seti 25-23, karşılaşmayı da 3-1 kazanmayı başardı.

İki takım da depremzedeleri andı

Karşılaşma öncesinde Fenerbahçeli oyuncular parkeye, “Acımız sonsuz, Türkiye’mizin başı sağ olsun”, Galatasaraylı oyuncular da “Geçmiş olsun Türkiye. Yaralarımızı birlikte saracağız” yazılı pankartlarla çıktı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir