Taç giyme töreni yaklaşırken Meghan Markle yine ortalığı karıştırdı

Prens Harry, 2018 yılında ünlü oyuncu Meghan Markle ile evlenmiş, ancak bu evlilik beklendiği gibi Kraliyet Ailesi’ni pek de mutlu etmemişti. İkili, evlendikten kısa bir süre sonra Kraliyet’ten ayrılmış ve İngiltere’den taşınmıştı.

Henüz bu ayrılığın çalkantıları dinmemişken Harry ve Markle bir de Oprah Winfrey’e birbirinden sansasyonel iddialarda bulununca ortalık iyice karışmıştı. O zamandan beri Harry ve Markle çifti ile Kraliyet Ailesi arasındaki gerilim her geçen gün daha da artarken, şimdi de Kral Charles’ın taç giyme töreni bu gerilimle gölgeleniyor.

Çift, özellikle de Prens Harry’nin geçtiğimiz aylarda yayınlanan “Spare” isimli kitabına rağmen taç giyme törenine davet edilmiş, ancak katılım durumlarıyla ilgili herhangi bir açıklama yapılmamıştı. Nihayet, Prens Harry’nin törene katılacağı ancak Markle’ın çocuklarıyla kalacağı ve Kral Charles’a bir mektup kaleme aldığı ve bu mektuba tatmin edici bir yanıt alamadığı için Kraliyet Ailesi’nin bu özel gününde bulunmayacağı bildiriliyor.

Aslında her şey iki yıl önce çiftin Oprah Winfrey’e verdiği özel röportajla başladı. Çift, röportajda doğacak çocuklarının ten rengi ile ilgili Prens Harry’nin ailesinin endişeli olduğunu belirtmişti. Röportajdaki sözler, Kraliyet Ailesi’nin ırkçı olduğuna dair söylemleri artırırken tarafların arasını iyice açmıştı. Hatta Prens William “Irkçı bir aile değiliz” diye açıklama yapmak zorunda kalmıştı.

Röportajın ardından Markle da Kraliyet’teki bilinçsiz ön yargı konusundaki endişelerini dile getirdi. Bir kaynak, Düşes’in endişelerine tatmin edici bir yanıt almadığını ve bunun taç giyme törenine katılmama kararında bir faktör olduğu iddia edildi. Prens Harry ise ırkçı olmak ve bilinçsiz ön yargıya sahip olmak arasında ciddi bir fark olduğunu, kendilerinin değil; gazetelerin ailesini ırkçılıkla itham ettiğini söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir