Xiaomi, küçük ekranlı akıllı telefon tartışmalarına son noktayı koydu

Her geçen yıl, telefonlar daha uzun ve daha büyük hale geliyor. Küçük telefonların her yerde olduğu bir zaman vardı ve büyük ekranlara karşı değilsek de, pazarda çeşitlilik olması iyi olur. En iyi telefon üreticilerinden Xiaomi, uygun fiyatlıdan premium seviyeye kadar birçok cihaz sunuyor.

Ancak, Xiaomi’nin çoğu telefonu büyük boyutta olma eğiliminde ve bu durumun yakın zamanda değişecek gibi görünmüyor. Aslında, Xiaomi’nin CEO’su Lei Jun, şirketin neden daha küçük ve daha kompakt telefonlar üretmeye çalışmadığına dair bazı görüşlerini paylaştı.

Xiaomi, küçük ekranlı akıllı telefon tartışmalarına son noktayı koydu

Lei Jun, mevcut piyasada küçük telefonlara olan talebin çok az olduğunu söylüyor Xiaomi 13’ün iPhone 14 ile aynı genişliğe sahip olduğunu ve ekran boyutu ile elde tutma hissi arasında bir denge sağladığını belirten bir Weibo kullanıcısına yanıt olarak, Lei Jun, Xiaomi’nin zaten çok iyi bir seçenek sunduğunu söyledi. CEO, Xiaomi’nin yeterince küçük telefon üretememesinin nedenini basit bir şekilde açıkladı. Daha küçük telefon isteyenlerin sayısı yeterli değil ve bu nedenle satış hacmi, bir amiral gemisi cep telefonu geliştirmenin gerektirdiği maliyeti karşılamaz. Ayrıca, telefonu küçültmek, batarya ömrü ve kamera özelliklerini etkiler.

Kompakt telefonlar için piyasa gerçekten daralıyor. Eskiden norm haline gelen şey, artık nadir bir duruma dönüştü. iPhone mini serisi gibi pazarda hala birkaç seçenek var, ancak bu serinin devamı gelmeyecek. Android dünyasında ise bu koşullar için Galaxy S23, Asus Zenfone 8 ve birçok başka iyi seçeneği sayabiliriz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*