Açıklandı: ABR Coin ve Bu 7 Büyük Altcoin Yatırımcılarını Üzdü!

Bitcoin ve Ethereum yılbaşından bugüne %49 ve %36 artış gösterdi. Bununla birlikte, bazı büyük altcoinler 2024’te şaşırtıcı derecede sönük görünüyor. Kripto para piyasası değerindeki genel artışa rağmen, birçok büyük token yıl başından bu yana dramatik kayıplar yaşadı. Colin Wu’nun incelemesine göre, ilk 100’deki 8 altcoin büyük kayıplar gördü.

İlk 100’de en kötü performans gösteren altcoin projeleri

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere genel kripto piyasası, bu yıl kuzey yönünde ilerledi. Bununla birlikte, aksi yönde gidenler de yok değil. Hatta bazıları değerlerinde büyük kayıplara tanık oldu. Piyasa değerine göre en büyük 100 kripto para arasında 37 token, yılbaşından bugüne kadar değerlerinin önemli bir kısmını kaybetti. Bu arada, en büyük iki kripto, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH), inanılmaz kazançlar elde etti. Bu durumu rapor eden, kripto muhabiri Colin Wu X’te, bir liste eşliğinde şu paylaşımı yaptı:

Piyasa değerine göre ilk 100 token arasında bu yıl fiyatı düşen 37 token saydık. Aynı dönemde BTC +%48,9 ve ETH +%36,4 değer kazandı. Bunlar arasında STRK %50, ORD %45, EGLD %41, MINA %38, BSV %37, ARB %31, INJ %28 ve MATIC %27 ile en büyük kaybedenler oldu.

Genel kripto piyasa değeri bu yıl içinde %40 arttı

ABD SEC, 2024 başlangıcında uzun süredir beklenen spot Bitcoin ETF‘lerine yeşil ışık yaktı. Bunun ardından kripto para birimleri yeni bir boğa koşusu başlattı. Böylece, tokenlerin net değeri 1,773 milyar dolardan 2,467 milyar dolara yükseldi. Bu değer 13 Mart’ta 2,891 milyar dolarla zirveye ulaştı. Ayrıca bu dönemde Bitcoin hakimiyeti önemli ölçüde artış gösterdi. TradingView verilerine göre, BTC.D Nisan ortasında %57 ile zirve yaptı.

DWF Labs: Kripto piyasası yılın ikinci yarısında yükselişe geçecek!

DWF Labs‘in kurucu ortağı Andrei Grachev, piyasa hakkındaki görüşlerini sosyal medyada paylaştı. Grachev’e göre, mevcut kripto para piyasası oldukça sakin ve hatta sıkıcı bir aşamaya girdi. Grachev, sermaye girişini sağlamak için daha fazla itici güce ihtiyaç olduğunu söylüyor. Ayrıca Grachev, inşaat için iyi bir dönem olduğunu, ancak yatırım ve finansman zamanlamasının ortalama olduğunu kaydediyor.

Ek olarak Grachev, piyasanın önümüzdeki birkaç ay içinde düşmeye devam etmesinin veya yatay seyretmesinin olası olduğunu ifade ediyor. Ancak Grachev, bunun ardından piyasa faaliyetlerinin artacağını tahmin ediyor. Bu bağlamda, Ethereum ETF‘lerinin onayının boğaları piyasaya geri döndüreceğini öngörüyor. Veriler, Google arama popülerliğinin Aralık 2023 seviyesine gerilediğini gösteriyor. Ancak ilginç bir şekilde, halkın kripto para birimlerine olan ilgisi önceki yüksek seviyelere ulaşmamış olsa bile, piyasa yine de yeni yüksek seviyelere ulaştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir