Kamerun’da Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından, Chantal Biya Vakfı işbirliğiyle Ramazan faaliyetleri kapsamında gıda ve yemek dağıtımı gerçekleştirildi. Yaounde Merkez Hastanesi’nde bulunan anne çocuk sağlığı merkezindeki hastalar, hasta yakınları ve yetimhanede bulunan çocuklar için gıda dağıtıldı. Ayrıca 1250 kadın ve çocuğa da hazır yemek ikram edildi. Teslim törenine Türkiye’nin Yaounde Büyükelçisi Volkan Işıkçı ve TİKA Yaounde Kordinatör Yardımcısı Melih Çağatay Artunay’ın yanı sıra Chantal Biya Vakfı yetkilileri katıldı. Chantal Biya Vakfı bünyesinde anne-çocuk sağlığı merkezi ve yetimhane bulunmaktadır ve vakıf her gün bine yakın kişiye yemek dağıtmaktadır.