iPhone 15 Sahipleri Dikkat: BMW Araçlarındaki Kablosuz Şarj Cihazları Telefonunuzu Bozabilir!

Geçtiğimiz ay Apple tarafından tanıtılan yeni iPhone 15 serisi ile ilgili şikayetlerin ardı arkası kesilmiyor. Daha öncesinde düşük performans ve aşırı ısınma problemleri ile gündeme gelen telefonlar, şimdi ise hayli ilginç bir arıza ile karşımızda. Son günlerde sayısı oldukça artan bazı BMW araç sahiplerine göre, iPhone 15’ler otomobil içinde kullanılan kablosuz şarj cihazı ile şarj edildikten hemen sonra bozuluyor. 

Detaylar ?

Apple’ın eylül ayının başlarında tanıttığı yeni iPhone 15 serisi, kullanıcıların telefonlarda yaşadığı problemler nedeniyle eleştirilmeye devam ediyor.

Daha öncesinde aşırı ısınma ve performans düşüklüğü sorunları ile gündeme gelen cihazlar, şimdi ise hayli ilginç bir arıza sebebi ile karşımızda.

Son günlerde yabancı forum platformlarını adeta işgal eden BMW araç sahipleri, iPhone 15 modellerinin otomobil içerisinde kullanılan kablosuz şarj cihazı ile şarj edilmesinin hemen ardından çeşitli sorunlar yaşadığını iddia ediyor.

Birçok kullanıcı, yeni telefonların şarj işleminin ardından otomatik olarak kurtarma moduna girdiğini ve yeniden başlatıldıktan sonra bazı kablosuz bağlantı özelliklerinin çalışmasında rol oynayan NFC çipinin işlevini kaybettiğini dile getiriyor.

NFC çipi arızalanan iPhone 15 sahipleri, Apple Cüzdan ve Dijital Araba Anahtarı gibi uygulamalardan mahrum kaldığı gibi, kartsız ödeme ve kablosuz paylaşım teknolojilerini de kullanamıyor.

Apple her ne kadar garanti kapsamında NFC sorunu yaşayan iPhone’larda değişim işlemi uygulasa da bunun gibi arızaların tekrar yaşanmayacağının sözünü veremiyor.

Üstelik, henüz ne BMW’den ne de Apple’dan konu hakkında resmi bir açıklamaya yapılmamak beraber, söz konusu problemin kaç müşteriyi etkilediği de tam olarak bilinmiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir