Ünlü yıldız oğlunun gözleri önünde ölmüştü… ‘Annen cennette’ dediler… Yanına gitmek istedi

OĞLUYLA GÜZEL HAVANIN KEYFİNİ ÇIKARMAK İSTEMİŞTİ
Daha 30’lu yaşlarında olan ünlü yıldız, küçük oğluyla birlikte güneşli havanın keyfini çıkarmak istemişti.

Yaşadıkları yerin yakınlarındaki göle gitti ve orada bir tekne kiraladı. Sonra da minik oğlunu da yanına alıp mavi sulara açıldı.

İşte o acı olay bunun sonrasında yaşandı. Ünlü yıldız yüzmek için göle daldı ve bir daha çıkamadı. Oysa çevresinde iyi bir yüzücü olarak biliniyordu.

BU DÜNYADAKİ SON GÜNÜ 
Kimi anlattığımızı hemen anladınız büyük olasılıkla. Rol aldığı Glee dizisiyle tanınan Naya Rivera’nın bu dünyadaki son gününün öyküsüydü bu anlattığımız.

Güzel yıldız o sırada dört yaşında olan oğlu Josey ile birlikte gittiği Los Angeles’taki Piru Gölü’nde boğularak hayata veda etti. O sırada henüz 33 yaşındaydı.

Sonradan ortaya çıktığına göre oğluyla birlikte göle girdi Rivera. Sonra aniden onu tekneye çıkarıp kendisi de yardım istemek için çığlıklar attı. Ama imdadına kimse yetişemedi.

Saatler sonra göle açılan başka bir teknedekiler minik Josey’i uyurken buldu. Yaşı küçük olduğu için neler olup bittiğini tam olarak anlatamasa da polise ilk ifadeyi veren de o oldu. 

Sonra kapsamlı bir arama faaliyeti başladı. Naya Rivera’nın ailesi de eski kocası yani Josey’in babası da umutlarını yitirmediler. Ama sonunda aynı yılın 13 Temmuz günü Naya Rivera’nın cansız bedeni bulundu gölün sularında.

Naya Rivera, oğlu Josey ile birlikte göle açılmadan önce güvenlik kamerasına takıldı. Bunlar ünlü oyuncunun hayattaki son görüntüleri oldu. 

CANSIZ BEDENİ BULUNUNCA AİLE YIKILDI
Tabii ki tüm ailesi gibi Rivera’nın hayranları da yıkıldı. Ama en büyük acıyı da Naya Rivera’nin geride bıraktığı ve bütün olanlara tanıklık eden küçük oğlu yaşadı.   

Annesi gözlerinin önünde Piru Gölü’nün sularına karışıp giden Josey, aradan geçen zamanda babası Ryan ve teyzesi Nickayla başta olmak üzere ailesi tarafından büyütüldü. Bugün artık yedi yaşında.

Babası ve teyzesi ona annesinin yokluğunu hissettirmemeye çalışsalar bile anlattıklarına göre durmadan “Annem neden öldü?” diye soruyor.

Her ne kadar küçücük yaşında güçlü bir duruş sergilese de Josey, olup bitenlerle ilgili polise ilk ifadeyi veren kişi. Bu yüzden de olayın etkisini hayatı boyunca üzerinden atamayacak gibi görünüyor.

Josey, annesi gözlerinin önünde öldüğünde henüz 4 yaşındaydı. Aradan geçen yıllar içinde ona babası ve teyzesi baktı.
?

SON ANLARINI KÜÇÜK JOSEY ANLATTI
Küçük çocuk polise verdiği ifadesinde “Bir, iki, üç deyip göle atladık” diyerek annesiyle birlikte geçirdiği son anlarını anlattı. Ardından da annesinin aceleyle kendisini tekneye bırakıp yardım istediğini söyledi.

Adli tıp yetkililerinin açıklamasına göre aslında iyi bir yüzücü olan Naya Rivera’nın vertigo sorunu vardı. Yetkililer Rivera’nın göle girdiği sırada bu sorunla karşılaştığı ve başa çıkamadığı ihtimaline ağırlık verdi.

Naya Rivera’nın genç yaşında ölümü kayıtlara ‘kaza sonucu ölüm’ olarak geçti.

TEYZESİ, BABASININ YANINA TAŞINDI
California’daki Piru Gölü’ne 5 yaşındaki oğlu Josey ile birlikte yüzmeye giden ve günler sonra cansız bedeni bulunan Glee dizisinin yıldızlarından Naya Rivera’nın kardeşi Nickayla Rivera ile eski eşi ve oğlunun babası Ryan Dorsey aydı evde yaşamaya başladı.

Bu durum da farklı söylentilere yol açtı. İşte tüm bu söylentilere Nickayla Rivera sosyal medya üzerinden yanıt verdi. Nickayla Rivera, yeğeni Josey ile ilgilenmek ve onun bakımını üstlenmek için ablası Naya Rivera’nın eski eşinin yanına taşındığını belirtti.

Teyzesi Nickayla’nın anlattığına göre minik Josey, zaman zaman durgunlaşıp annesinin ölüp ölmediğini soruyor. 

KATLANDIĞIMIZ ACIYI KİMSE GÖREMEDİ
Nickayla Rivera yaptığı paylaşımda, beş yaşındaki yeğeni Josey’i desteklemek için böyle bir karar aldığını ifade etti.

25 yaşındaki Nickayla Rivera bu durumun dışarıdan nasıl göründüğünü de umursamadığını çünkü kimsenin katlandıkları acıyı göremediğini belirtti.

Naya Rivera’nın kardeşi Nickayla Rivera, öğrendiği en önemli şeyin de başkalarını yargılamak değil merhamet göstermek olduğunu belirtti. Rivera, “Umarım siz hepiniz aynısını yaparsınız” dileğinde de bulundu.
?

Annesini gözlerinin önünde ne olup bittiğini anlayamadığı şekilde kaybeden Josey, bunun etkisini hayatı boyunca taşıyacak büyük olasılıkla. 

‘CENNETE, ANNESİNİN YANINA GİTMEK İSTEDİ’
Elbette küçücük yaşta annesiz kalan Josey için bu durumu kabullenmek ve alışmak kolay olmadı. Naya Rivera’nın ölümünden bir yıl sonra sosyal medya hesabından paylaşım yapan eski eşi ve Josey’in babası Ryan Dorsey, oğluna annesinin cennette olduğunu söylediğinde küçük çocuğun “Onun yanına gitmek istiyorum” dediğini gözyaşları içinde anlatmıştı.

Dorsey’in anlattığına göre Josey ile teyzesinin de ilgilenmesi önemli. Çünkü annesinin yerini alamasa da yokluğunu en az hissettirecek kişi teyzesi.

Jack Dorsey o paylaşımında kendi annesinin hayatta olduğunu ve ihtiyaç duyduğunda yardım elini uzattığını belirtti “Bu konuda kendimi şanslı hissediyorum. Ama oğlumun küçücük yaşta bunu hak edecek ne yaptığını da merak ediyorum” diye konuştu.

Dorsey, oğlunun yaşadıklarını ağlayarak anlatmıştı. 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir